Ekolampov.cz

Pomáhat a chránit - i obyčejné ptáky

12. 07. 2017

Jak byste se zachovali, pokud by se na vašem autě uhnízdila hrdlička? Většina lidí by ho asi více či méně opatrně z auta odstranila a dále to už neřešila. Ne ale policisté v amerikém Ohiu, kteří projevili nečekné pochopení.

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Poznávejte přírodní krásy cizích zemí bezpečně

12. 07. 2017

Pokud často cestujete, jistě víte, že v zahraničí na vás číhá řada nástrah. Přestože se dost dobře nelze nachystat na všechny, určitá rizika bychom v žádném případě podceňovat neměli.

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Švédské tipy jak můžete snížit plýtvání potravinami u vás doma

12. 07. 2017

Plýtvání potravinami je novodobý fenomén, který má nepříznivý dopad nejen na životní prostředí, ale také na naše peněženky. Podle výzkumu Organizace pro zemědělství a výživu (FAO) se každoročně vyhodí nebo zkazí jedna třetina vyrobeného jídla, dohromady 1,3 miliardy tun. Více se potravinami plýtvá v industrializovaných zemích než v zemích rozvojových a v obou typech zemí také dochází k plýtvání na jiném stupni výrobního či spotřebního řetězce. V rozvojových zemích jsou ztráty způsobeny právě nerozvinutostí dané země, ke ztrátám dochází především na úrovni výroby a distribuce kvůli nevyhovujícím výrobním, zpracovatelským a skladovacím podmínkám. Naopak v industrializovaných zemích se nejvíce potravin promarní na úrovni obchodů a především samotnými spotřebiteli. Průměrný potravinový odpad v Evropě a Severní Americe je 95-115 kg/osobu/rok, zatímco v subsaharské Africe či jižní a jihovýchodní Asii je to pouze 6-11 kg/rok.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Vosí bodnutí, jeho následky a léčba

12. 07. 2017

Každého z vás jistě již alespoň jednou bodla vosa. Cítili jste bolest, svědění a později se v místě vpichu vytvořil otok. Co však toto způsobuje a jaké může mít vosí bodnutí následky?

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Jaká taška je lepší: papírová nebo plastová?

11. 07. 2017
Jaká taška je lepší: papírová nebo plastová?

Dokážete si představit život bez ní? V současné době se taška stala neodmyslitelnou součástí každodenního života, ke kterému rychlý nákup v supermarketu odnesený v tašce prostě patří. Přitom každou utracenou korunou rozhodujeme o tom, jaké zdroje a v jakém množství se spotřebují.

Komentáře (0)
 

V letních horkách klesá produktivita práce. Pomoc mohou kvalitně zrenovované budovy

11. 07. 2017

Podle nové studie ekonoma Miroslava Zámečníka stát v důsledku stále častějších letních veder přijde v roce 2060 o 800 miliard ročně kvůli nižší produktivitě práce. Zabránit tomu mohou energeticky úsporné renovace.

Komentáře (0)
 

Národní park Šumava zve do divočiny, na projížďky koňskými povozy nebo na Den šelem

10. 07. 2017

Národní park Šumava láká návštěvníky na divokou přírodu, koňské povozy nebo Den šelem. Podle tiskového mluvčího parku Jana Dvořáka se šumavská příroda stále proměňuje. Příroda, ponechaná sama sobě, ukazuje, co umí.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Nejvíce vody ochránili lidé v Praze a Středočeském kraji

10. 07. 2017

K recyklaci Češi odevzdali úsporné žárovky obsahující 25 kilogramů rtuti. Nejvíce rtuti se podařilo z vyřazených úsporek odebrat v Praze, Středočeském a Moravskoslezském kraji.

Komentáře (0)
 

Tip na výlet: vydejte se na hrady a zámky zkoumat netopýry

10. 07. 2017

Nová interaktivní mapa České společnosti pro ochranu netopýrů přináší tipy na výlety, kde se lidé mohou přímo na místě dozvědět zajímavosti o tajemných létajících savcích. Do projektu se zatím zapojilo více než 30 turisticky přístupných památek, které netopýrům poskytují úkryty na půdách, ve zdech či sklepích. Pokud některou z nich navštívíte, seznámíte se s netopýry prostřednictvím výkladu průvodců, pracovních listů a dalších aktivit. Informuje o tom Česká společnost pro ochranu netopýrů.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Pavouci ročně zkonzumují až 800 milionů tun hmyzu. To je víc, než kolik váží všichni lidé dohromady

07. 07. 2017

Buďme rádi, že pavouci kolem nás se převážně živí jen hmyzem. Pokud by totiž dostali chuť na nás, nečinilo by jim sebemenší problém zkonzumovat celé lidstvo takříkajíc na posezení. Alespoň teoreticky. Jak uvádí studie uveřejněná v žurnálu The Science of Nature, pavouci po celém světě globálně ročně zlikvidují 400-800 milionů tun živé váhy hmyzu. A to přes to, že váha všech živých pavouků dohromady představuje jen asi 25 milionů tun. Informuje o tom server BussinesInsider.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 
  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 603  
VIRTUAL TOUR

VÝBĚR ČLÁNKŮ

Zima se pomalu blíží. Jak ušetřit za vytápění?

25. 10. 2017 | Komentáře (0)
Topení patří k největším výdajům domácnosti. Náklady za vytápění se u průměrného rodinného domu či bytu vyšplhají ročně k desetitisícovým částkám.

Zodpovědný kolektivní systém pomáhá lidem i přírodě

25. 10. 2017 | Komentáře (0)
Drtivé většině české populace nepřijde nic zvláštního na tom, že například papír nebo sklo nosíme do ...

Proč pít vodu z vodovodu?

24. 10. 2017 | Komentáře (0)
Také vám připadá hloupé nosit každý den z obchodu několik lahví s vodou?

Finance a chod domácnosti – na co si kde půjčit?

23. 10. 2017 | Komentáře (0)
V červenci letošního roku se vyšplhal dluh českých domácností na 1483 miliard korun. Patří i vaše domácnost k těm zadluženým?

www.priroda.cz


zavřít
detail