Ekolampov.cz

Cesta papíru z modrého kontejneru do fasády domů

29. 06. 2017

Ročně vytřídí každý obyvatel zhruba 14 kilogramů papíru, což je ročně více než 147 000 tisíc tun. Dosažená míra recyklace je podle firmy EKO-KOM u papíru dokonce 94 %, což je nejvíce ze všech druhů tříděného odpadu.

Komentáře (0)
 

V dřevostavbách panuje v létě příjemné klima

29. 06. 2017

Mezi časté obavy zájemců o dřevostavbu patří teploty interiéru, kterých je možné dosáhnout v zimě i v létě. Díky malé akumulační schopnosti dřeva, tedy i dřevostaveb, se dům na rozdíl od [...]

Celý článek si můžete přečíst na Zelené zprávy.

Komentáře (0)
 

V Krušných horách jsou vlci. Potvrdily to další záběry fotopastí

28. 06. 2017

Fotopasti přinesly další doklad o znovuosídlování česko-německého pohraničí vlkem obecným. Nejnovější záběry pocházejí z května. Informuje o tom Hnutí DUHA.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Elektromobily budou eko, jen když budou na elektřinu z obnovitelných zdrojů, říká Vorel ze Ško-Energo

27. 06. 2017

Českou republiku v následujících letech zřejmě čeká rozvoj elektromobility. Svědčí o tom nárůst prodeje hybridních vozů a elektromobilů, ale i plány největší české automobilky, společnosti Škoda Auto. Na rozšíření elektromobilů v dopravě se ale musí podílet i stát, respektive příslušná ministerstva. Rozšíření využívání elektromobilů musí předcházet investice do odpovídající infrastruktury, konkrétně do nabíjecích stanic využívajících solární energii nebo jiný obnovitelný zdroj. O budoucnosti v dopravě se debatovalo 20. června na konferenci o elektromobilitě. Informuje o tom Solární asociace.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Jarní úklidová sezóna úspěšně zakončena

27. 06. 2017

Zúčastnilo se jí přes 83 000 dobrovolníků, což je bezmála tolik, jako za celý loňský rok. Podzimní termín úklidů 23. září bude generálkou na celosvětový World Cleanup Day, který proběhne příští rok ve více než 100 zemích na všech kontinentech.

Komentáře (0)
 

Staňte se včelařem na rok. Na zkoušku. A možná včelaření propadnete na zbytek života

26. 06. 2017

Chcete mít vlastní med? Zajímá vás život včel? Chápete jejich důležitost v přírodě? Máte hned několik možností, jak včely podpořit. A nemusíte si hned pořizovat vlastní úly. S narůstajícím zájmem spotřebitelů o kvalitní potraviny a zdravý životní styl roste i zájem o český med. Kde si ve vašem okolí můžete koupit med přímo od včelaře, můžete zjistit třeba na stránkách www.najdisivcelare.cz.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Chránit bychom měli i hmyz, který se nám jeví jako odporný. I smradlavé wety

25. 06. 2017

Druhy, které jsou charismatické, mají naši pozornost. A když jsou v úzkých, snažíme se jim víceméně všichni pomoci. Kobylky wētā ale takové štěstí nemají. I jejich ochránci a původní domorodí obyvatelé o nich hovoří jako o Božstvu odporných věcí. Přesto bez naší pomoci nepřežijí. Informuje o tom server ScienceMag.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Českou republikou projede Recyklojízda

22. 06. 2017

Na podporu třídění a recyklace použitých baterií projede Českou republiku od východu na západ speciální tým Recyklojízda 2017. A jak jinak než na kolech na baterky. Tříčlenná skupinka si dala za cíl na elektrokolech zdolat přes 700 kilometrů. Vyjíždí 5. září z Aše a končí 14. září v nejvýchodnější obci republiky Bukovec. Na cestě má 23 zastávek v českých a moravských městech. Navštěvovat bude především městské a obecní úřady a do některých škol zavítá se vzdělávacím...

Celý článek si můžete přečíst na Třetí ruka.

Komentáře (0)
 

Dvacet řek je zodpovědných za dvě třetiny odpadu přinášeného do světových moří

22. 06. 2017

Pět tisíc metrických tun plastového odpadu se splaví denně řeky do světových oceánů. Víme to díky čerstvé studii holandské organizace Ocean Cleanup, která množství odpadu poprvé globálně kvantifikovala. Použila k tomu data ze 182 zemí a 40 760 řek ústících do oceánu. Studie Cleanup zjistila, že dvacet odpovědných za dvě třetiny celkového odpadu přinášeného do světových moří.  Dvěma nejhoršími znečišovateli jsou čínská Jang c´-iang a indická Ganga....

Celý článek si můžete přečíst na Třetí ruka.

Komentáře (0)
 

21. červen: Světový den žiraf

21. 06. 2017

21. červen, nejdelší den v roce, oslavuje zvířata s nejdelším krkem. Žirafy patří k nejvyšším suchozemským tvorům na světě. Dosahují výšky až 5 metrů a váží více než 800 kg. Mají výborný zrak, člověka vidí až na vzdálenost 2 km. Žirafy jsou v současnosti ohroženým druhem.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 
  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 601  
VIRTUAL TOUR

VÝBĚR ČLÁNKŮ

Co dokáže ochrana přírody ve spojení s mytickými tvory?

06. 09. 2017 | Komentáře (1)
Bájná zvířata, která existují jen v pověstech a legendách, mohou v některých případech pomoci ochraně přírody.
Co dokáže ochrana přírody ve spojení s mytickými tvory?

Září na zahradě – co je potřeba udělat?

01. 09. 2017 | Komentáře (0)
Prázdninové měsíce jsou již ty tam a zahradníci tak již tuší brzký příchod chladných dnů a mrazivých nocí.

Zájem o bio potraviny v České republice a jejich spotřeba v červnu 2017

30. 08. 2017 | Komentáře (0)
Během červnového výzkumu týkajícího se spotřebního chování lidí a plýtvání potravinami bylo respondentům položeny otázky týkající se bio potravin.

Fotosoutěž hledá krásná místa naší divoké přírody

29. 08. 2017 | Komentáře (0)
Milovníci přírody mohou hrát o zajímavé ceny v nové fotografické soutěži od Hnutí DUHA. Do 31.

www.priroda.cz


zavřít
detail