Ekolampov.cz

Jaká taška je lepší: papírová nebo plastová?

11. 07. 2017
Jaká taška je lepší: papírová nebo plastová?

Dokážete si představit život bez ní? V současné době se taška stala neodmyslitelnou součástí každodenního života, ke kterému rychlý nákup v supermarketu odnesený v tašce prostě patří. Přitom každou utracenou korunou rozhodujeme o tom, jaké zdroje a v jakém množství se spotřebují.

Komentáře (0)
 

V letních horkách klesá produktivita práce. Pomoc mohou kvalitně zrenovované budovy

11. 07. 2017

Podle nové studie ekonoma Miroslava Zámečníka stát v důsledku stále častějších letních veder přijde v roce 2060 o 800 miliard ročně kvůli nižší produktivitě práce. Zabránit tomu mohou energeticky úsporné renovace.

Komentáře (0)
 

Národní park Šumava zve do divočiny, na projížďky koňskými povozy nebo na Den šelem

10. 07. 2017

Národní park Šumava láká návštěvníky na divokou přírodu, koňské povozy nebo Den šelem. Podle tiskového mluvčího parku Jana Dvořáka se šumavská příroda stále proměňuje. Příroda, ponechaná sama sobě, ukazuje, co umí.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Nejvíce vody ochránili lidé v Praze a Středočeském kraji

10. 07. 2017

K recyklaci Češi odevzdali úsporné žárovky obsahující 25 kilogramů rtuti. Nejvíce rtuti se podařilo z vyřazených úsporek odebrat v Praze, Středočeském a Moravskoslezském kraji.

Komentáře (0)
 

Tip na výlet: vydejte se na hrady a zámky zkoumat netopýry

10. 07. 2017

Nová interaktivní mapa České společnosti pro ochranu netopýrů přináší tipy na výlety, kde se lidé mohou přímo na místě dozvědět zajímavosti o tajemných létajících savcích. Do projektu se zatím zapojilo více než 30 turisticky přístupných památek, které netopýrům poskytují úkryty na půdách, ve zdech či sklepích. Pokud některou z nich navštívíte, seznámíte se s netopýry prostřednictvím výkladu průvodců, pracovních listů a dalších aktivit. Informuje o tom Česká společnost pro ochranu netopýrů.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Pavouci ročně zkonzumují až 800 milionů tun hmyzu. To je víc, než kolik váží všichni lidé dohromady

07. 07. 2017

Buďme rádi, že pavouci kolem nás se převážně živí jen hmyzem. Pokud by totiž dostali chuť na nás, nečinilo by jim sebemenší problém zkonzumovat celé lidstvo takříkajíc na posezení. Alespoň teoreticky. Jak uvádí studie uveřejněná v žurnálu The Science of Nature, pavouci po celém světě globálně ročně zlikvidují 400-800 milionů tun živé váhy hmyzu. A to přes to, že váha všech živých pavouků dohromady představuje jen asi 25 milionů tun. Informuje o tom server BussinesInsider.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Líné pouštní želvy - příklad, že někdy nepomůže ani záchrana za všechny peníze

06. 07. 2017

Osudy americké pouštní želvy Gopherus agassizi jsou poměrně názorným příkladem toho, že pokud už jednou dojde k narušení prostředí nějakého živočicha, je pak celkem jedno kolik peněz vynaložíte na jeho záchranu. Populace zranitelné želvy z pustin amerického středozápadu dnes zažívají setrvalý pokles početnosti, bez ohledu na množství vlivných sponzorů hájících jejich přežití. Podrobněji o tom referuje žurnál PE.com.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Každý může nominovat kandidáty do soutěže o Alej roku 2017

05. 07. 2017

Lidé mohou od včerejška nominovat své kandidáty do sedmého ročníku soutěže o nejkrásnější alej roku, a to až do podzimu. Cílem ankety je podnítit zájem veřejnosti o stav veřejné zeleně. Informoval o tom mluvčí pořadatelského sdružení Arnika Jan Vávra.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Letní horka budou Česko stát miliardy, říká studie

03. 07. 2017

Podle nové studie ekonoma Miroslava Zámečníka stát v důsledku stále častějších letních veder přijde v roce 2060 o 800 miliard ročně kvůli nižší produktivitě práce. Zabránit tomu mohou energeticky úsporné renovace. Informuje o tom aliance Šance pro budovy.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Voda je pro nás samozřejmost. Když mizí, cítíme existenční neklid

03. 07. 2017

Vědci si pořád ještě myslí, že kdyby lidé věděli, co se děje, začali by něco dělat. Jenže to je omyl. Roky už se nesnažím nikomu nic říkat. Nemá to smysl, říká v rozhovoru geolog a ekolog Václav Cílek. Pokud podle něj lidé přestanou brát klimatickou změnu a sucho na lehkou váhu, pak to bude z náboženských nebo citových popudů. Současné sucho není ani tak důsledkem oteplování, jako spíš celé řady faktorů, které se kumulativně sčítají, říká mimo jiné Václav Cílek. Rozhovor čtěte...

Celý článek si můžete přečíst na Třetí ruka.

Komentáře (0)
 
  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 601  
VIRTUAL TOUR

VÝBĚR ČLÁNKŮ

Co dokáže ochrana přírody ve spojení s mytickými tvory?

06. 09. 2017 | Komentáře (1)
Bájná zvířata, která existují jen v pověstech a legendách, mohou v některých případech pomoci ochraně přírody.
Co dokáže ochrana přírody ve spojení s mytickými tvory?

Září na zahradě – co je potřeba udělat?

01. 09. 2017 | Komentáře (0)
Prázdninové měsíce jsou již ty tam a zahradníci tak již tuší brzký příchod chladných dnů a mrazivých nocí.

Zájem o bio potraviny v České republice a jejich spotřeba v červnu 2017

30. 08. 2017 | Komentáře (0)
Během červnového výzkumu týkajícího se spotřebního chování lidí a plýtvání potravinami bylo respondentům položeny otázky týkající se bio potravin.

Fotosoutěž hledá krásná místa naší divoké přírody

29. 08. 2017 | Komentáře (0)
Milovníci přírody mohou hrát o zajímavé ceny v nové fotografické soutěži od Hnutí DUHA. Do 31.

www.priroda.cz


zavřít
detail