Ekolampov.cz

Co by pro svět znamenalo použití jaderné bomby? Přišel by nukleární podzim

25. 07. 2017

Vědci z Lincolnovy Univerzity v Nebrasce se ve své studii nevěnovali využití jádra coby zdroje energie, ale čistě z hlediska jeho destruktivních účinků. Pokusili se vyhodnotit dlouhodobé dopady použití jaderných zbraní na globální životní prostředí. A zjistili, že od časů Studené války se mnoho nezměnilo: svět se s pomocí těchto ničivých zbraní stále vzájemně drží v šachu, a pokud je někdo použije, tratit na tom budou všichni. Informuje o tom server NewAtlas.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Poštolky za oknem se nelekejte. Jde patrně o mládě, co se učí létat, upozorňuje zvířecí záchranka

25. 07. 2017

Pražská zvířecí záchranka má v těchto dnech stále plné ruce práce. Jarní sezóna sice skončila, přesto je stále mnoho případů nalezených mláďat. Nejčastěji se jedná o ptáčata, která se učí létat a výjezd odborníků k nim je zbytečný. Přesto přijmou záchranáři průměrně dva pacienty denně. Informuje o tom Český svaz ochránců přírody.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Tajemství nočního keškolovu

25. 07. 2017

Ať si milovníci ranních úsvitů říkají, co chtějí, ty nejzajímavější věci se většinou dějí v době, kdy ostatní klidně spí. V přírodě je to podobné. Přesto hluboká temná noc obvykle nepatří mezi ty okamžiky čtyřiadvacetihodinového dne, kdy bychom se běžně vydávali do lesů a mezi skály na procházky. Pokud se tedy nechystáme krást sousedovi slepice, nebo nejdeme schovávat poklad. Anebo ho hledat, o čemž bude i tento článek.

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Nechme zemědělskou půdu na pěstování potravin. Když biopaliva, tak z bioodpadu, radí britská studie

24. 07. 2017

Velká Británie se hrdě počítá mezi země, které podporují nejrůznější soběstačná a udržitelná řešení. Jedním z nich jsou i široce koncipovaná opatření přijatá pro podporu biopaliv, v širším slova smyslu pak pro pěstování energeticky zhodnotitelné biomasy. Vědci z University v Manchesteru ale nyní na základě své zprávy doporučují stávající formu podpory přehodnotit. Zdaleka ne každé biopalivo totiž přírodě prospívá.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Vláda schválila "suchou" koncepci. Má pomoci zvládnout nedostatek vody

24. 07. 2017

Vláda schválila státní koncepci ochrany před suchem, která vyšla z dílny ministerstva životního prostředí a ministerstva zemědělství. Opatření mají vést k posílení nebo vytváření nových vodních zdrojů, k vytvoření jednotné komunikační platformy k suchu nebo ke zvýšení objemu vody v půdě a v celé ploše krajiny. Informuje o tom MŽP a MZe.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Křemenáč březový - Leccinum testaceoscabrum

23. 07. 2017

Tahle lahůdka se bude dobře vyjímat na stole s připravenými houbovými dobrotami.

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Udržet a pěstovat zdravé lesy je jedním ze způsobů, jak bojovat proti změnám klimatu

21. 07. 2017

Lesy hrají klíčovou roli v našem ekosystému například tím, že pohlcují oxid uhličitý, který by jinak způsoboval oteplování planety. Europoslanci připravují návrhy, díky nimž by byly státy EU nuceny kompenzovat emise vzniklé kvůli odlesňování. Finální hlasování pléna přijde na řadu v září. Přečtěte si, co poslanci prosazují a proč jsou lesy tak cenné a důležité. Lesy v EU pokrývají plochu 182 milionů hektarů, což představuje 43% půdy EU. Největší podíl na tom mají lesy finské, francouzské,...

Celý článek si můžete přečíst na Třetí ruka.

Komentáře (0)
 

Podprsenky do oběhového hospodářství patří!

20. 07. 2017

Zdá se Vám, že cirkulární ekonomika a spodní prádlo spolu nesouvisí? O opaku svědčí projekt s názvem Créeme, jehož zakladatelky jsou mladé návrhářky Soňa Vidiečanová a Katarína Kobušová. Cílem projektu je sériová výroba organického bavlněného spodního prádla a panských triček, které jsou zároveň bezpečné pro lidskou pokožku a životní prostředí. Výzkumu tématu dress code se Katarína Kobušová věnovala už na škole a ve spojení s otázkou neekologických textilních barviv tak vznikl samotný koncept...

Celý článek si můžete přečíst na Třetí ruka.

Komentáře (0)
 

Vosa obecná - Vespa vulgaris

20. 07. 2017

Náhoda je nevyzpytatelná . Pracoval jsem brzy ráno na dvorku. Nechal jsem si přivést fůru zeminy na jeho zarovnání. Vybíral jsem kameny, které se místy vyskytly, když jsem pod jedním objevil vosu. Neměla tendenci uletět a pořád se snažila ukrýt právě tam kde jsem chtěl sáhnout pro další kámen. Protože pracuji bez rukavic, nezbylo mi nakonec nic jiného než vzít klacík a vosu "vyšťouchnout."

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Pletené svetry pro tučňáky?

19. 07. 2017

Jestli vás při pohledu na tučňáka ve svetru napadlo, že jde o nějaký další bláznivý módní výstřelek, tak asi nemůžete být dále od reality. Pletené svetry totiž tučňákům zachraňují životy!

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 
  1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 603  
VIRTUAL TOUR

VÝBĚR ČLÁNKŮ

Zima se pomalu blíží. Jak ušetřit za vytápění?

25. 10. 2017 | Komentáře (0)
Topení patří k největším výdajům domácnosti. Náklady za vytápění se u průměrného rodinného domu či bytu vyšplhají ročně k desetitisícovým částkám.

Zodpovědný kolektivní systém pomáhá lidem i přírodě

25. 10. 2017 | Komentáře (0)
Drtivé většině české populace nepřijde nic zvláštního na tom, že například papír nebo sklo nosíme do ...

Proč pít vodu z vodovodu?

24. 10. 2017 | Komentáře (0)
Také vám připadá hloupé nosit každý den z obchodu několik lahví s vodou?

Finance a chod domácnosti – na co si kde půjčit?

23. 10. 2017 | Komentáře (0)
V červenci letošního roku se vyšplhal dluh českých domácností na 1483 miliard korun. Patří i vaše domácnost k těm zadluženým?

www.priroda.cz


zavřít
detail