Ekolampov.cz

Vláda schválila "suchou" koncepci. Má pomoci zvládnout nedostatek vody

24. 07. 2017

Vláda schválila státní koncepci ochrany před suchem, která vyšla z dílny ministerstva životního prostředí a ministerstva zemědělství. Opatření mají vést k posílení nebo vytváření nových vodních zdrojů, k vytvoření jednotné komunikační platformy k suchu nebo ke zvýšení objemu vody v půdě a v celé ploše krajiny. Informuje o tom MŽP a MZe.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Křemenáč březový - Leccinum testaceoscabrum

23. 07. 2017

Tahle lahůdka se bude dobře vyjímat na stole s připravenými houbovými dobrotami.

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Udržet a pěstovat zdravé lesy je jedním ze způsobů, jak bojovat proti změnám klimatu

21. 07. 2017

Lesy hrají klíčovou roli v našem ekosystému například tím, že pohlcují oxid uhličitý, který by jinak způsoboval oteplování planety. Europoslanci připravují návrhy, díky nimž by byly státy EU nuceny kompenzovat emise vzniklé kvůli odlesňování. Finální hlasování pléna přijde na řadu v září. Přečtěte si, co poslanci prosazují a proč jsou lesy tak cenné a důležité. Lesy v EU pokrývají plochu 182 milionů hektarů, což představuje 43% půdy EU. Největší podíl na tom mají lesy finské, francouzské,...

Celý článek si můžete přečíst na Třetí ruka.

Komentáře (0)
 

Podprsenky do oběhového hospodářství patří!

20. 07. 2017

Zdá se Vám, že cirkulární ekonomika a spodní prádlo spolu nesouvisí? O opaku svědčí projekt s názvem Créeme, jehož zakladatelky jsou mladé návrhářky Soňa Vidiečanová a Katarína Kobušová. Cílem projektu je sériová výroba organického bavlněného spodního prádla a panských triček, které jsou zároveň bezpečné pro lidskou pokožku a životní prostředí. Výzkumu tématu dress code se Katarína Kobušová věnovala už na škole a ve spojení s otázkou neekologických textilních barviv tak vznikl samotný koncept...

Celý článek si můžete přečíst na Třetí ruka.

Komentáře (0)
 

Vosa obecná - Vespa vulgaris

20. 07. 2017

Náhoda je nevyzpytatelná . Pracoval jsem brzy ráno na dvorku. Nechal jsem si přivést fůru zeminy na jeho zarovnání. Vybíral jsem kameny, které se místy vyskytly, když jsem pod jedním objevil vosu. Neměla tendenci uletět a pořád se snažila ukrýt právě tam kde jsem chtěl sáhnout pro další kámen. Protože pracuji bez rukavic, nezbylo mi nakonec nic jiného než vzít klacík a vosu "vyšťouchnout."

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Pletené svetry pro tučňáky?

19. 07. 2017

Jestli vás při pohledu na tučňáka ve svetru napadlo, že jde o nějaký další bláznivý módní výstřelek, tak asi nemůžete být dále od reality. Pletené svetry totiž tučňákům zachraňují životy!

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Problém českých škol? Vydýchaný vzduch, špatné světlo a hluk, upozorňuje Česká rada pro šetrné budovy

18. 07. 2017

Vysoká koncentrace oxidu uhličitého, nedostatečná cirkulace čerstvého vzduchu, nevyhovující světelné a akustické podmínky, to jsou závěry vyplývající z měření České rady pro šetrné budovy (CZGBC) v českých školách. Že je stav vnitřního prostředí ve většině vzdělávacích zařízení nevyhovující až tristní, se podle CZGBC ví již delší dobu, nikdo se však tématu nevěnoval. Rada proto od letošního května provádí měření ve vybraných školách a navrhuje jim i vhodná řešení.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Vlčí mák - Papaver rhoeas

18. 07. 2017

Jedete-li v těchto dnech kolem polí či luk, nebo se po nich procházíte s pejskem, pak můžete narazit na tuto květinu s typicky červeně zbarveným květem krásnými makovicemi.

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Bedla vysoká - Macrolepiota procera

17. 07. 2017

Kdo by ji neznal. "Stojí, stojí bedla, ráda by si sedla a vzala si pletení, noha už jí dřevění." Tak tohle jsme o ní prohlašovaly jako děti, když jsme okolo ní čiperně poskakovaly v lese.

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Každou osmou baterii vyhazujeme předčasně

17. 07. 2017

Množství baterií uvedených v České republice do prodejní sítě se podle dat společnosti ECOBAT za posledních 7 let zvýšilo o 19 procent. Dobrou zprávou je, že ve srovnání s minulostí lidé více kupují alkalické baterie, které jsou výkonnější a mají delší životnost, na úkor dříve převažujících levnějších zinkových baterií. Naopak rezervy máme v efektivním využívání baterií. Například ekonomicky výhodnější i ekologicky šetrnější dobíjecí baterie se v posledních letech na celkových...

Celý článek si můžete přečíst na Třetí ruka.

Komentáře (0)
 
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 601  
VIRTUAL TOUR

VÝBĚR ČLÁNKŮ

Co dokáže ochrana přírody ve spojení s mytickými tvory?

06. 09. 2017 | Komentáře (1)
Bájná zvířata, která existují jen v pověstech a legendách, mohou v některých případech pomoci ochraně přírody.
Co dokáže ochrana přírody ve spojení s mytickými tvory?

Září na zahradě – co je potřeba udělat?

01. 09. 2017 | Komentáře (0)
Prázdninové měsíce jsou již ty tam a zahradníci tak již tuší brzký příchod chladných dnů a mrazivých nocí.

Zájem o bio potraviny v České republice a jejich spotřeba v červnu 2017

30. 08. 2017 | Komentáře (0)
Během červnového výzkumu týkajícího se spotřebního chování lidí a plýtvání potravinami bylo respondentům položeny otázky týkající se bio potravin.

Fotosoutěž hledá krásná místa naší divoké přírody

29. 08. 2017 | Komentáře (0)
Milovníci přírody mohou hrát o zajímavé ceny v nové fotografické soutěži od Hnutí DUHA. Do 31.

www.priroda.cz


zavřít
detail