Ekolampov.cz

Fotosoutěž hledá krásná místa naší divoké přírody

29. 08. 2017

Milovníci přírody mohou hrát o zajímavé ceny v nové fotografické soutěži od Hnutí DUHA. Do 31. října mohou přihlásit jakékoli fotky, které budou zachycovat naši divokou přírodu a její podoby.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

I nepůvodní velcí savci mohou přírodě pomoci

29. 08. 2017

Velcí kopytníci jsou přínosem pro přírodu, i když se třeba v místě svého výskytu vyskytli náhodou. V krajině totiž simulují činnost vyhynulé savčí megafauny, a pomáhají udržovat přirozené bezlesí. Alespoň u části sledovaných druhů to potvrdil tým Arizonské státní univerzity (ASU). Některé nepůvodní druhy, zavlečené člověkem do exotických destinací, tu také získali poslední naději na nový život. Referuje o tom NewScientist.com.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

V lesích suchem trpí nejvíce smrky, podle výzkumníků je potřeba lesy "přestavět"

28. 08. 2017

S klimatickými změnami je spojený posun vegetačních stupňů, který se negativně nejvíce dotkne naší hlavní hospodářské dřeviny – smrku. Lesníci v Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM) proto vypracovali Metodiku přestavby smrkových monokultur na stanovištích přirozených smíšených porostů. Má pomoci přetvořit české lesy tak, aby se s globální změnou ekologických podmínek co nejlépe popraly.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Jak přírodně vyčistit auto?

22. 08. 2017

Čistější vozidlo je šťastnější vozidlo. Možná, vám to přijde jako blábol, možná si to také myslíte. Fakt ale je, že zanedbávání vnějšího povrchu vozu může nakonec vést ke značné škodě. [...]

Celý článek si můžete přečíst na Zelené zprávy.

Komentáře (0)
 

Podívejte se na úžasné záběry, které natočili tučňáci!

18. 08. 2017

Vědci se rozhodli uskutečnit zajímavý pokus. Připnuli tučňákům oslím na hřbety miniaturní kamery a pak je nechali jít si po svých.

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Polétavý prach a jeho vliv na zdraví

18. 08. 2017

Výzkumný tým z univerzity Fudan v Šanghaji se zaměřil na studium vlivu částic polétavého prachu (PM2,5) na zdraví. Výzkum probíhal ve dvou skupinách se studenty na kolejích v devítidenních cyklech a to za pomoci čističek vzduchu. Vždycky jen jedna skupina disponovala jeho funkční variantou.   Na konci každého období byla zkoumána hladina částic v krvi a moči. Výsledky prokázaly přímou souvislost s úrovní hladiny stresových hormonů kortizolu a kortizonu, epinefrinu a...

Celý článek si můžete přečíst na Třetí ruka.

Komentáře (0)
 

Hlaďte kočky, prodloužíte jim (i sobě) život

17. 08. 2017

Když pohladíte kočku (myšleno čtyřnohou ;-), tak začne spokojeně příst. Ale proč? No protože, hmm, protože to kočky prostě tak dělají odjakživa a dávají tak najevo svou dobrou náladu. Kdo by nad takovou obyčejnou záležitostí dumal, co?

Celý článek si můžete přečíst na příroda.cz.

Komentáře (0)
 

Máte ve znaku divoké zvíře? Měli byste přispět na jeho ochranu, navrhují vědci

17. 08. 2017

Zajímavý pohled na možnou budoucnost financování záchranných programů nabízí aktuální práce výzkumného týmu pro ochranu divočiny Oxfordské univerzity. Navrhují, aby se společnosti a organizace, které využívají zvířecí motivy jako součást své obchodní prezentace, firemních log nebo názvů, samy začaly aktivně podílet na záchraně ohrožených živočichů. Podrobnosti uvádí například ScienceDaily.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Na podzim lidé vysadí do krajiny stovky nových stromů

17. 08. 2017

Na třinácti místech republiky vysadí dobrovolníci téměř šest stovek nových stromů a keřů. Pomohou obnovit ovocné sady starých odrůd i aleje kolem místních komunikací, polních cest a cyklostezek. Finance určené na podzimní výsadby poskytla Nadace Partnerství, která za tímto účelem uvolnila přes 300 tisíc korun.

Celý článek si můžete přečíst na Ekolist.cz.

Komentáře (0)
 

Ekologické bydlení můžete financovat i půjčkou

16. 08. 2017

Soulad s přírodou je něco, co už není jenom běžným trendem, ale jde o něco, co se postupem času stává naprostou samozřejmostí. I to je ten důvod, proč lidé stále více [...]

Celý článek si můžete přečíst na Zelené zprávy.

Komentáře (0)
 
  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 612  
VIRTUAL TOUR

VÝBĚR ČLÁNKŮ

Češi odevzdali k recyklaci 727 tun použitých úsporných zářivek

14. 02. 2018 | Komentáře (0)
Domácnosti a firmy v loňském roce sebraly a předaly k recyklaci 727 tun světelných zdrojů, předloni to bylo jen o tunu méně.

Dojemná věrnost labutí

14. 02. 2018 | Komentáře (0)
Labuť (Cygnus) je velký vodní pták velice příbuzný husám, který odjakživa byl a nadále zůstává symbolem krásy.

Přikrmování zvířat v zimě

14. 02. 2018 | Komentáře (0)
Přinášíme vám rady a tipy, jak v chladném počasí zvířatům pomoci.

Chmel otáčivý - Humulus lupulus

13. 02. 2018 | Komentáře (0)
Pivovarnictví, stejně tak jako pěstování této rostliny z čeledi konopovitých, má na našem území dlouholetou tradici.

www.priroda.cz


zavřít
detail